Програма заходу
Понеділок 6 квітня 15.00
15.00 - 15.10 ІТ освіта та ІТ технології в ЛНУ ім. І.Франка. Нові освітні програми в галузі ІТ (Віталій Кухарський, проректор ЛНУ імені Івана Франка)
Темпи розвитку ІТ індустрії в Україні вражають. Разом з цим відбуваються незворотні зміни у розвитку забезпечення якості освіти, що передбачають інтеграцію вітчизняних університетів у світовий освітній простір. Одним з ключових аспектів розвитку європейських стандартів якості є тісна співпраця з компаніями, а важливість участі роботодавців у навчальному процесі є безумовною вимогою часу. Запуск нових програм, спільно з найпотужнішими ІТ компаніями України та світу, це чудовий приклад, коли підготовка майбутніх фахівців в галузі інформаційних технологій отримає не лише теоретичний вимір та академічну основу, а й буде тісно пов’язана з практиками галузі. Від цього однозначно найбільшу користь отримає студент, який буде готовий до ринку і не потребуватиме додаткового довчання. Звісно, це додасть і роботодавцям, які отримають готового спеціаліста, що мало б бути доброю мотивацією до подальшої співпраці з університетом». Навчання на освітініх програмах Львівського університету на відміну від багатьох інших закладів освіти України дозволяє отримати студенту синергетичний ефект поєднання потужніх наукових шкіл, глибоких освітніх традицій та іноваційних трендів, що задаються найперспективнішими галузями індустрії. Для вступників важливо не прогавити шанс і вибрати сучасну перспективну освіту на таких програмах як “Кібербезпека”, “Статистичний аналіз даних” та “Інженерія програмного забезпечення”, “Високопродуктивний комп’ютінг”, “Квантові компютери та програмування”, “Сенсорні та діагностичні електронні системи”, “Інформаційні системи та технології”, “Управління персоналом в органах публічної влади та бізнес-структурах”.
15.10 - 15.20 Привітання учасників. (Тарас Кицмей, співзасновник та член Ради директорів IT-компанії SoftServe)
15.20-16.00 Ролі і посади в IT Індустрії. Можливість працевлаштування в IT. (Галина Даців, віце-президент з питань навчання та розвитку персоналу, SoftServe)
16.00 - 16.15 Привітання учасників. (Ігор Костів, керівник Львівського офісу компанії GlobalLogic)
16.15 - 16.30 Привітання учасників. (Марта Романяк, Country Director Ukraine, Avenga)
16.30-16.40 Освітні програми факультету електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. І.Франка у галузі ІТ: структура, особливості, зв’язок з ІТ індустрією (Юрій Фургала, декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ імені Івана Франка)
16.40 - 16.55 Особливості дуальної освіти в Україні. (Ольга Осередчук, голова ГЕР 02 Культура і мистецтво, тренер та експерт НАЗЯВО, керівник Центру маркетингу та розвитку Львівського університету імені Івана Франка)
16.55 - 17.10 Нова освітня програма дуальної освіти High Perfomance Computing (Роман Шувар, ЛНУ імені Івана Франка , Віталій Парубочий, Вакомс)
Вівторок 7 квітня 15.00
15.00 — 15.10 Освітня програма Software Engineering (Роман Шувар, зав.каф. ЛНУ імені Івана Франка)
15.10 — 15.40 Розробка додатків для ОС Android (Андріян Рибак, Mobile Engineer/Data Scientist, Lemberg Solutions Ltd).
Розглянемо базові основи мови програмування Kotlin, налаштуємо середовище для розробки – Android Studio, виконаємо інсталяцію Android SDK та створимо емулятора на ОС Android; ознайомимося з середовищем розробки Android Studio, основними UI компонентами Android SDK, життєвим циклом роботи додатку та реалізуємо додаток для ОС Android; розглянемо методи тестування Android — додатків.
15.40 — 16.05 Основи веб-технологій та розробка веб-сайту (Ковтко Роксолана, ЛНУ імені Івана Франка).
Що таке CMS? Чому цю технологію обирають новачки? Так як кожен сайт починається з простого, то ми розглянемо фронтенд частину: мову гіпертекстової розмітки html, каскадні таблиці стилів css, мову програмування js. Нова структура коду у html5. Безкоштовний набір інструментів з відкритим кодом, призначений для створення веб-сайтів та веб-додатків – Bootstrap. Популярна JavaScript-бібліотека- jQuery. Нові сучасні веб-технології. Перспективи розвитку веб-технологій.
16.05 — 16.30 Сучасні веб-технології та розробка веб сайту з використанням MERN стек (Кушнір Василь, Middle software developer, JustAnswer).
Розглянемо структуру сайтів, їхня розробка, актуальні технологія та приклади розробки подібних веб-сайтів. Так як кожен сайт починається з простого, то ми розглянемо фронтенд частину: html, css, js. Ознайомимося зі стеком MERN, його застосування, технології та актуальність. Розглянемо приклади використання MERN стеку та в яких випадках використовувати реляційну або нереляційну бази даних.
16.30 — 17.00 Технології машинного навчання (Каськун Олег, ЛНУ імені Івана Франка).
Розглянемо проект на Python, який полягає у визначенні статі та віку людини використовуючи технології машинного навчання та комп’ютерного бачення OpenCV. Проект розміщений на Google Colab, для створення проекту використані бібліотеки OpenCV(cv2), Math, Argparse, TensorFlow. Для навчання моделі використано набір даних Adience, у ньому розміщено 26 588 фотографій; набір даних доступний у відкритому доступі (bit.ly/2QVOxTp). У проекті на Colab-і для розпізнавання статі та віку використано готову навчену модель глибинної нейромережі. Для роботи з проектом необхідно мати обліковий запис Google, скопіювати Colab notebook (bit.ly/2vWawSU) та папку проекту (bit.ly/39ty3Z2) на власний Google Drive.
Середа 8 квітня
15.00 - 15.15 Нова освітня програма 125 Кібербезпека факультету прикладної математики та інформатики (Іван Дияк, декан факультету прикладної математики та інформатики ЛНУ імені Івана Франка)
15.15 - 16:00 "InfoSec vectors for Enterprises.Implementation cases." (Кропива Михайло, InfoSec Director SoftServe)
Сучасний світ змінюється досить швидко. Також змінюються напрями розвитку та вектори загроз для ІТ сфери. Як саме трансформується ІТ в організяціях? Які додаткові виклики для інформаційної безпеки в умовах роботи поза офісними приміщеннями? Як бути впевненими у безпеці сервісів? Про все це т багато більше розповім при зустрічі! Чекаю вас онлайн і будьте безпечними!
16:00-16:45 Про освітню програму CyberSecurity: актуальність, предмети та курси, переваги навчання та перспективи" (Венгерський Петро, професор ЛНУ імені Івана Франка)
Чому напрям СyberSecurity в сучасних умовах стає одним з найбільш популярних напрямків розвитку ІТ-технологій? Професійна та практична підготовка студентів. Які курси та теми вивчаються та хто має право претендувати на читання курсів. Студентське середовище та університетські можливості. Твоя кар’єрна перспектива та можливості розвитку спеціаліста як особистості. Майбутні перспективи спеціальності та затребуваність професіоналів з безпеки даних на ринках праці.
Четвер 9 квітня:
15:00-15:05 Освітня програма “Статистичний аналіз даних” (Олег Бугрій, професор ЛНУ імені Івана Франка)
15:05-15:45 “Why Data Science is important around the world now” (Максим Нечепуренко, Data Science Team Lead, N-iX)
В час масового поширення технологій людство генерує величезну кількість даних. Це дані про наші дзвінки і переміщення, поведінку в інтернеті, смаки в магазинах, інформація про спортивні події, кліматичні процеси тощо. З цих даних при правильному підході можна дістати велику користь. У лекції йтиме мова про сучасний стан аналітики даних в світі. Про особливості роботи з даними, про задачі, які виникають в Data Science, і способи їх вирішення та про перспективи працевлаштування аналітиків даних.
15:45-16:00 Перерва
16:00-16:45 “Data Analysis Math Skills” (Олег Бугрій, професор ЛНУ імені Івана Франка)
В основі багатьох сучасних систем прийняття рішень, штучного інтелекту та аналізу даних лежать баєсівські алгоритми. Всі вони починалися з простого математичного факту – формули Баєса. На цьому занятті ми, стартувавши від елементарних понять та задач теорії ймовірностей, розглянемо певні застосування програмування в математиці та математики в програмуванні. Ознайомимся з основами роботи в Python та з використанням хмарних технологій при роботі з даними.
16:45-17:00 Запитання та відповіді
П“ятниця 10 квітня 15.00
15.00 - 15.20 "Львівський ІТ Кластер: співпраця з ЛНУ ім. І. Франка та перспективи в ІТ" (менеджери освітніх програм ЛЬвівського ІТ Кластеру: Христина Мартиняк та Богдана Андрунів)
15.20 - 15.50 Презентація компанії GlobalLogic. (Васьків Анастасія, координатор університетської програми в GlobalLogic.)
Під час цього вебінару ми розповімо вам чим цікавим є офіс GlobalLogic у Львові та які проєкти успішно розробляються. Також, поділимось корисною інформацією як і навіщо ми співпрацюємо з університетами та які є можливості в компанії як і для молодих спеціалістів, так і для студентів.
15.50 - 16.20 Презентація компанії SoftServe (Анна-Марія Фокшей, Talent Marketing Coordinator, SoftServe).
Під час презентації розповімо про SoftServe — найбільшу глобальну ІТ-компанію з українським корінням, яка входить в топ-3 ІТ-компаній України. Заснована у Львові у 1993 році, сьогодні SoftServe має понад 40 локацій у 12 країнах. Розробницькі центри компанії розташовані у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія), Вроцлаві, Глівіце та Білостоку (Польща). Низка бізнес-представництв знаходиться у США та країнах Західної Європи. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, SolarWinds, Spillman Technologies та ін.
16.20 -16.50 Презентація компанії N-iX (Дарина Ціж, Event manager, N-iX)
У цій презентації коротко про те, чим займається та як живе N-iX - одна із найбільших IT компаній не тільки України, а і Східної Європи. Заснована у 2002 році, N-iX надає послуги програмного забезпечення 60+ клієнтам зі всього світу та уже кілька років поспіль визнається однією із 100 найкращих аутсорсинг компаній світу за версією IAOP.
16.50 - 17.20 Скрипник Олексій Олексійович (співзасновник ELEKS, член Комітету Підприємців Львівщини, асоціації „IT Україна“, Наглядової ради Асоціації „Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг“, член Наглядової Ради Національного університету „Львівська політехніка“ та Львівського національного університету імені Івана Франка, член Ради з питань конкурентноспроможності у Львівській області.)